Logo Centro de Recordación de los Héroes Polacos
Centrum Pamiêci Bohaterów Polskich
Strona Domowa
Relacje PolskoZydowskie
Polscy Bohaterowie
Szukami informacii
Artykuly
Prasa
Działalność
Sztuka i Kultura
Agenda
Odsylacze
Forum

Szukamy informacii

Proszę o informację o moim dziadku Antonim Modzelewskim.Przebywał w Buenos Aries w latach 1926-1927 był architektem i podobno zginął  w trzęsieniu ziemi.

Mieczysław Skowroński
Bardzo prosze sie zkomunikowac z:
polishheroes@fibertel.com.ar


Proszę o pomoc w odnalezieniu krewnych o nazwisku SKUBIJ.Wyjechali do Argentyny w 1937 roku. Mieszkali w LIBAROS bo z tamtąd przychodziły listy. Po wojnie kontakt się urwał i mimo wielu prób nie odnaleźliśmy ich ,nie wiemy czy żyją? Jeżli to możliwe prosimy o pomoc w odnalezieniu naszych krewnych.Jeżeli będą jakieś informacjie prosimy o wiadomość na maila.Z góry dziękuję.

Andre Waga
Bardzo prosze sie zkomunikowac z:
polishheroes@fibertel.com.ar


Szanowni Państwo. Poszukuję mojej rodziny zamieszkałej w Buenos Aires lub Quilmes. Nazwisko mojego wujka Zdzisław Waczyński, oraz kuzyni Gabriel, Wojciech, Daniel, Diego, Eugeniusz, Elżbieta.
pozdrawiam,

Bogusław Januchowski
Bardzo prosze sie zkomunikowac z:
polishheroes@fibertel.com.ar

Jestem wnukiem polskiego, Felix Gałczyński Mój dziadek urodził się w Polska w Slabosow, syn Broneslawo Gałczyński i Stanisław Malara.Mój dziadek urodził się 13 listopada, 1919 Polskie wojskową Miał 4 braci Pelajea, Wanda Irene, Stanisław
Wina Argentyny do II wojny światowej Chce wiedzieć, czy masz rodzinę w Polska
TożsamośćI oczekujemy na odpowiedź

Carla Galc
Bardzo prosze sie zkomunikowac z:
polishheroes@fibertel.com.ar


Proszę o pomoc w poszukiwaniu mojego wujka. Górny Walerian Zbigniew.syn   Baltazara i Wiktori  ur.04.04.1912. najprawdopodobniej w Inowrocławiu z tego co wiem mieszkał prawdopodobnie w Buenos Aires i przybył tam z Angli gdzie służył w lotnictwie polskim to znalazłem w archiwum angielskim "
703370 Górny Walerian Zbigniew 04.04.1912 plut. / LAC 1949 Argentyna
Proszę o jakie kolwiek informacje na jego temat.

Jarosław Marcinkowski
Bardzo prosze sie zkomunikowac z:
polishheroes@fibertel.com.ar


Proszę o pomoc w poszukiwaniu mojego wujka Górny Walerian Zbigniew. Syn Baltazara iWiktori ur.04.04.1912.najprawdopodobniej w Inowrocławiu ztego co wiem mieszkał prawdopodobnie w Buenos Aires i przybył tam z Angligdziesłużył w lotnictwie polskimto znalazłem w archiwum angielskim" 703370Górny Walerian Zbigniew04.04.1912plut. / LAC1949 Argentyna.
Proszęo jakie kolwiek informacje na jego temat.
Jarosław Marcinkowski

Jarek
Bardzo prosze sie zkomunikowac z:
polishheroes@fibertel.com.ar


witam
moj dziadek mial brata ktory wyemigrowal po II wojnie swiatowej do argentyny.nazywał się Estanislao Pióro.wiem ze mial 2 córki i mieszkal prawdopodobnie w buenos aires.z tego co wiem jedna z jego córek ma syna który nazywa sie Pablo Gastón Arijona.i to w zasadzie tyle co wiem o nich. możecie mi pomóc w tej sprawie? bardzo chciałbym poznać moich krewnych. Pozdrawiam. Pisałem do Państwa wcześniej-poszukuję rodziny w Argentynie.Chodzi o brata mojego dziadka-po II wojnie światowej wyemigrował do Argentyny.Z tego co wiem nazywał się Estanoslao Pióro( urodził sie w 1916  lub w 1918 roku).Jego żona miała na imię Pelagia a z domu nazywła się Telka.Nie wiem czy jeszcze żyją.Z tego co wiem to mieli 2 córki-jedna miała na imie Teresa a druga Anna.Syn jednej z nich nazywał się Pablo Gaston Arijona.Ale niestety moja rodzina w kraju nie jest pewna czy matką Pablo była Teresa czy Anna.Nie zmienia to faktu że jedna z nich musiała się nazywać Teresa Arijona ( jeśli jest matką Pablo), lub Anna Arijona ( pod warunkiem że jest jego matką).
Znam jeszcze adres pod którym mieszkali kiedyś moi krewni,lecz ostatnia korespondencja z tym adresem miała miejsce ok 20 lat temu.Tak więc nie wiem czy jeszcze tam mieszką.
Ten adres to: Estanislao Pióro Ferre, Avellaneda Peia, Buenos Aires, Rep. Argentina
Brat dziadka jak juz napisałem nazywał się Stanisław Pióro,emigrując do Argentyny pisownia jego imienia się zmieniła na Estanislao Pióro,natomiast skąd jest to FERRE za nazwiskiem to nie mam pojęcia. Bardzo proszę o pomoc.liczę na to że po wielu latach poznam moja rodzinę. Liczę na was i na wasze źródła informacji.Pozdrawiam gorąco. Witam. moj dziadek mial brata ktory wyemigrowal po II wojnie swiatowej do argentyny.nazywał się  Estanislao Pióro.wiem ze mial 2 córki i mieszkal prawdopodobnie w buenos aires.z tego co wiem jedna z jego córek ma syna który nazywa sie Pablo Gaston Arijona.i to w zasadzie tyle co wiem o nich.
możecie mi pomóc w tej sprawie? bardzo chciałbym poznać moich krewnych
pozdrawiam.

Adam Pióro
Bardzo prosze sie zkomunikowac z:
polishheroes@fibertel.com.ar

Dziękuję bardzo za adres i numer telefonu-zadzwoniłem i rzeczywiście tojest nasza rodzina!!!!Jesteśmy szczęśliwi że ich. Odszukaliście!!!Jesteśmy wam bardzo wdzięczni-super robota!!!! Pozdrawiam i dziękuję jeszcze raz !!!!!!!!

Adam Pióro
Szucamy informacja
English Español